I see lie in every sentence. You selling crap device for 400$ even if real cost of it about 30–50$, beside this customers also need to by juice in a packets.

What the difference between you packet juice and that juice in a packets that i can buy in every store. It’s not fresh. Fresh it’s when you take fruits and make juice from it right now and right here.

So you not only lying about you business model, but also about product that you are selling.

--

--

--

Machine Learning and Computer Vision Researcher. Founder LearnML.Today

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Andrey Nikishaev

Andrey Nikishaev

Machine Learning and Computer Vision Researcher. Founder LearnML.Today

More from Medium

The three books that helped me to understand and know how to eat raw foods and sprout

WOM UAceIt — Project Report and Experience

Work Smarter, Not Harder: Top 3 Ways to innovate your everyday routine and reduce workload